Bo tak to jest – baza wirusów i jak zostałam informatykiem

Dzisiaj rozpoczynam cykl moich felietonów, które zatytułowałam BO TAK TO JEST.

.

Wszystkie felietony to różne, raczej mniej ważne wydarzanie z mojego życia, ale mogą przytrafić się również Wam! 

 

Baza wirusów i jak zostałam informatykiem

 

Chorujecie i roznosicie wirusy jak ulotkarze ulotki? E e eee mój komputer prawdopodobnie też. A to z racji tego, że kiedyś chciałam przeczytać coś zapisanego w formacie PDF. Ja nie ściągnę sama takiego programu, który będzie czytał takie pliki?

Phi! Mistrz komputera powraca, a raczej nadchodzi, bo jeszcze nigdy nie udało mi się zrobić czegoś poprawnie. No to pach rach ciach ciach wyszukane! Teraz trzeba tylko nacisnąć/nadusić ( wybierz poprawnie, bo nie wiem, z jakiego regionu Polski jesteś) i już! DOWNLOAD! Muahahaha śmieję się w duchu, bo pierwsze koty za płoty!

Och drżyjcie niedowiarki, bo ja sama ściągnęłam program do odczytywania plików PDF! Przeczytałam, poszłam spać . A rano? Widzę komunikat: Baza wirusów programu Avast została zaktualizowana. Zamykam okienko, idę zrobić herbatę. Z kuchni słyszę komunikat: Zostało wykryte zagrożenie.

Begiem wracam z kuchni. „O o”- myślę sobie wirus, trojan tałatajstwo komputerowe!

Po dwóch dniach ciągle wykrywano zagrożenie, baza się aktualizowała. Zainstalowano więc program antywirusowy,  baza nadal się aktualizuje, a zagrożeń więcej niż gwiazd na niebie. Po tygodniu zaczęłam się irytować, po dwóch wyłączać głos, a potem pojawiły się nowe wyskakujące okienka, a ja udawałam, że ich nie widzę.

.

BO TAK TO JEST,  że jak już zaczniesz udawać informatyka to musisz udawać go do końca życia. Albo swojego albo TWOJEGO komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *