List do klienta, od czytania którego nie umrze z nudów

List do klienta, od czytania którego nie umrze z nudów

List do klienta, w którym informujesz o swojej ofercie, wcale nie musi być nudny, jak flaki z olejem. Większość listów dołącza się do ulotki reklamowej, często też z okazji ‚ileślecia’ firmy wysyła się go z podziękowaniem i podsumowaniem dotychczasowej pracy. Niestety listy do klientów bywają nudne i żadnemu klientowi nie chce się ich czytać.

.

List do klienta – czyli jak ciekawie napisać o firmie?

.

Znacie te straszne sformułowania?

  • szeroka gama produktów,
  • profesjonalne podejście do klienta,
  • optymalizacja potrzeb.

To takie małe potworki, które często obserwuję na stronach, są naprawdę straszne! Jeśli nie boicie się dać im popalić i pokazać, gdzie pieprz rośnie, to przybijam Wam piątkę! List do klientów wcale nie musi być najeżony takimi sformułowaniami. Zaraz się o tym przekonacie.

.

List do klienta – przykład

Kiedy czytacie te słowa, właśnie powstają setki ofert skierowanych do klientów.  Powiem Wam w tajemnicy, że wcale im się tego nie chce czytać. Ale ciiiii to tajemnica, tak samo, jak tajemnicą jest, jak napisać lekki jak piórko list do klienta z podziękowaniem i przedstawieniem swojej oferty. Zdradzę Wam jednak tę tajemnicę. Poniżej przykładowy list z ofertą.

.

To list, który może wykorzystać agencja interaktywna, osoby, które działają w branży kreatywnej-copywriterzy, graficy, osoby zajmujące się marketingiem internetowym. 

 

****

Dzień dobry! 

Każda ciekawa historia zaczyna się w momencie, w którym główny bohater postanawia odmienić swoje życie. Bohaterami historii, którą właśnie czytacie, jesteśmy my. Dlaczego? 10 lat temu postanowiliśmy wziąć zawodowe sprawy w swoje ręce, odmienić swoje wygodne studenckie życie i założyć własną firmę. Dla chcącego nic trudnego-pomyślało dwóch studentów. Jeden z nich opiekował się klientami, drugi projektował strony. Co z tego wynikło?

Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! Zaczynaliśmy od prostych projektów graficznych i stron internetowych, a po dziesięciu latach udało nam się osiągnąć to,  o czym zawsze marzyliśmy. Kiedy dotrzecie do końca tego zdania, my właśnie stworzymy kolejną stronę internetową z naszym autorskim systemem zarządzania treścią lub zaczniemy współpracę z kimś, dla kogo identyfikacja wizualna jest równie ważna, jak dla nas.

Czym jednak byłaby agencja interaktywna bez klientów, których pomysły galopują z prędkością światła? Zapewne zwykłym biurem, pełnym marzeń o pracy, którą się naprawdę kocha! My te marzenia przekuliśmy w rzeczywistość i nie zamierzamy spocząć na laurach! Wręcz przeciwnie!

Klientów, którzy towarzyszą nam od samego początku, nie musimy przekonywać do naszych rozwiązań, choć nie ukrywamy, że dyskusje nad projektami graficznymi, zdjęciami reklamowymi, czy firmowymi wizytówkami i drukiem to dla nas zawsze duża przyjemność!

Z jeszcze większą przyjemnością podejmujemy się nowych wyzwań, bo właśnie, gdy czytasz te słowa, może zastanawiasz się, czy i Tobie nie byłby potrzebny projekt nowej strony, odświeżenie logo, a może zdjęcia do mediów społecznościowych? Jeśli z uśmiechem kiwasz głową, nasza współpraca to tylko kwestia czasu.

Jeżeli jednak wciąż się zastanawiasz, może przekona Cię wypicie filiżanki kawy z górnikiem, który zdecydował się na prowadzenie własnej agencji interaktywnej?

Zespół firmy XYZ

***

Co Wy na to? 

Facebook Comments