Brzydkie słowa w wyliczankach dla dzieci

brzydkie słowa

Brzydkie słowa w wyliczankach dla dzieci

Kiedy dzieci przeklinają? Zazwyczaj wtedy, gdy nie bardzo wiedzą co oznacza brzydkie słowo. Jednak gdzieś musiały je usłyszeć, żeby je powtórzyć! 

.

Jako dziecko bałam się brzydkich słów i nawet zamieniałam podwórkowe rymowanki i wyliczanki tak, żeby nie było w nich słów, które uważałam za przekleństwa. A jakie to były słowa? Na przykład:

.

GŁUPI

GACIE 

.

No tak, bardzo brzydkie te słowa!

 

Jako dziecko nie lubiłam brzydkich słów

Jako dziecko nie lubiłam brzydkich słów

.

Wyliczanki dla dzieci z brzydkimi słowami

.

A jak zmieniałam rymowanki jako dziecko? Oryginalna wersja brzmiała tak: 

.

Wpadła bomba do piwnicy
Napisała na tablicy
SOS głupi pies.

Moja wersja brzmiała tak: 

.

Wpadła bomba do piwnicy
Napisała na tablicy
SOS „yy” pies.

 

Sprytnie prawda?

 

Podobnie było ze słowem GACIE. W rymowance gacie wisiały na łopacie i słowo gacie też zamieniałam na „yy”. Rym się zgadzał, wszystko było  więc w najlepszym porządku. 

.

Kiedy dzieci przeklinają?

.

Jest jeszcze jedna sytuacja, kiedy dzieci używają brzydkich słów. Na przykład wtedy, gdy myślą, że tak trzeba.  Przykład? Nie ma sprawy! 

.

Mój brat, kiedy był mały, słyszał, jak na boisku obok naszego domu starsi chłopcy graią w piłkę. Potem gdy tamci już skończyli, sam poszedł grać z w piłkę z kolegą. W pewnym momencie moja mama usłyszała, jak brat głośno i wyraźnie powiedział słowo na K. 

.

Mama wyjaśniła, że jest to brzydkie słowo i nie wolno go używać. Brat powiedział, że nie wiedział, że nie wolno tak mówić, bo za każdym razem jak chłopcom piłka nie wpadła do bramki, to krzyczeli właśnie słowo na K. 🙂

.

Jakie macie historie z brzydkimi słowami w roli głównej? 

Facebook Comments