Jedyny na świecie wywiad z myszką komputerową

Myszka komputerowa

Jedyny na świecie wywiad z myszką komputerową

Myszki komputerowe są dość skryte. To takie szare, komputerowe eminencje, od których jednak zależy bardzo wiele! Sama nie lubię korzystać z touchpada, dlatego myszka to moje podstawowe narzędzie pracy! Postanowiłam więc zapytać ją o kilka rzeczy. 

 

Tylko na moim blogu! Wyjątkowy i jedyny na świecie wywiad z myszką komputerową!
Jaka jest jej historia, czego najbardziej się boi? Zaraz wszystko stanie się jasne!

 

I słowo daję: Cześć myszko komputerowa! Jak mogę się do Ciebie zwracać? Kiedyś podczas rozmowy kwalifikacyjnej dostałam zadanie, żeby wyjaśnić słowo MANIPULATOR STOŁOKULTOCZNY. Chodziło właśnie o Ciebie!

Myszka komputerowa: Tak, słyszałam o tym. Byłam w szoku, bo mnie nazywa się po prostu myszką! Nie dość, że często musimy pracować ponad swoje siły w korporacyjnych biurach, to jeszcze do tego nazywają nas jakimiś manipulatorami! Jako myszki nie godzimy się z tym i chcemy, by nazywać nas po prostu myszką komputerową.

 

ISD: To dość mocna reakcja, ale myślę, że ten apel dotrze do wszystkich! Może skupmy się na przyjemniejszych kwestiach. Niedawno obchodziliśmy Dzień Dziecka. Masz jakieś zabawne wspomnienia z czasów dzieciństwa? 

MK: Rzeczywiście, mam jedno fajne wspomnienie. Nie każdy wie, że pierwsza myszka –  tzw. trackball wykorzystywana była w lotnictwie do namierzenia samolotów. Wcześniej robiono to za pomocą joysticka, ale potem wynaleziono właśnie trackball – czyli nasz pierwowzór. Moje wspomnienie z dzieciństwa to obracanie się kulki (,która była częścią samej myszki- przyp. I słowo daję) w dziurze, którą trzeba było zrobić w biurku, żebyśmy działały! Wiedziałaś o tym? Piękne czasy!

.

Jakie tajemnice skrywa myszka komputerowa?

 

ISD: Wiem, że to dla Ciebie trudny temat, ale jak zareagowałaś na dużą rewolucję, podczas której zrezygnowano z przewodu do myszek?

MK: Moja relacja z komputerem jest taka sama, jak była wcześniej. Przewód owszem jest ważny, ale najważniejsze jest to, że wciąż z laptopami i komputerami stacjonarnymi dogaduję się naprawdę świetnie!

 

ISD: Twarda z Ciebie sztuka! A czy jest coś, czego się boisz lub czegoś nie lubisz?

MK: Tak, nie lubię, gdy mnie ktoś zbyt mocno naciska.

 

Myszka nie miała za wiele czasu, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeżeli chcecie jeszcze o coś ją zapytać, dajcie znać! Tymczasem zapraszam na mój profil na Tydzień Myszki Komputerowej!

 

 

Facebook Comments