Social media krok po kroku

Rozmowa

Gdzie możesz znaleźć swoich potencjalnych klientów, jakie social media ich interesują i dlaczego to takie ważne? Właśnie w tych kanałach powinieneś pokazać swoją firmę. 

Strategia

Rozmawiamy, o tym, jakie cele chcesz osiągnąć dzięki obecności w social media. Tworzę strategię działania, razem ustalamy częstotliwość wpisów i szczegółowy plan.   

Umowa

W umowie określamy, jak często mają pojawiać się wpisy, czy sam chcesz dostarczyć grafiki i tematy wpisów, czy ja mam wykonać zdjęcia i tworzyć tematy postów. 

Działanie

Po podpisaniu umowy tworzę nowy profil w social media lub przejmuję ten, który dotychczas już funkcjonował. Planuję wpisy z wyprzedzeniem, żebyś wiedział, jak będą wyglądać. 
Pomysł

Pomysł na strategię działania w kanałach social media to najważniejsza sprawa. Nie martw się, zajmę się tym.

Treść

Treść jest ważna, ale to jak ją przekażesz jest równie ważne. Na Twoim profilu odbiorca ma czuć się naprawdę dobrze.

Grafika

Identyfikacja wizualna tylko tak groźnie brzmi. Chodzi o to, żeby Twoje logo, kolory były od razu kojarzone przez odbiorców. 

Dlaczego social media?

Coś dla Ciebie

Wiele razy moi klienci pytają, ile czasu potrzeba, żeby prowadzenie konta w social media zaczęło przynosić zyski. Bądźmy szczerzy, każdy się nad tym zastanawia! Nie obiecuję Ci, że zaczniesz zarabiać po miesiącu, tygodniu, a nawet po roku.

Jednak to, że pokazujesz swoją ofertę, to jak pracujesz, w jaki sposób powstają Twoje produkty, nawiązując przy tym świetny kontakt z potencjalnymi klientami sprawia, że jesteś na dobrej drodze. To właśnie po to są kanały w social media. To Ty decydujesz, jak pokazać to, co robisz, to Ty rozmawiasz ze swoimi klientami, czytasz opinie o swoich produktach i wiesz, jakich błędów unikać, a co interesuje Twoich potencjalnych klientów.

Coś dla Twoich klientów

Może i przeczytałeś, to co było po lewej stronie i zastanawiasz się, czemu Twoi potencjalni klienci mieliby odwiedzać Twój profil. Ja wtedy powiem Ci, że mogą dostać od Ciebie coś w prezencie.

Jeśli prowadzisz restaurację, stworzę treści, które nie będą pokazywać tylko Twoich dań i oferty. Pokażemy, jakie wino dobrać do posiłku, co zrobić, gdy potrawa jest za słona. Jesteś fotografem? Pokaż, jak zrobić fajne zdjęcie na rodzinnym spotkaniu, jak stworzyć fajne zdjęcie na blog. W końcu jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, więc dlaczego nie pokazać tego Twoim potencjalnym klientom? W ten sposób prowadzę kanały w social media i pokazuję Twoją firmę od najlepszej strony.

Chcesz zapytać o social media? Napisz do mnie!